КАРТА АВТОШЛЯХІВ
ГОТЕЛІ УКРАїНИ
КВИТКИ НА АВІАРЕЙСИ
Політичне Звернення
Конгресу дій в обороні української мови

Шановні співвітчизники!

        Невдовзі на нас усіх чекає важлива політична подія і серйозне випробування нашого патріотизму - вибори Верховної Ради України. Від їхніх результатів значною мірою залежатиме, якою дорогою далі піде Україна: чи буде вона розвиватись як демократична національна держава європейського типу, або перетвориться на губернію новітньої євразійської імперії?
        З метою фальсифікації результатів народного волевиявлення нинішня влада всіляко намагається зменшити участь громадян у виборчому процесі. Розуміймо і пам'ятаймо, що низька явка виборців на дільниці та розпорошення їхніх голосів між численними політичними партіями - на користь лише Партії регіонів та їхнім сателітам, які на догоду путінській Москві позбавляють Україну національного обличчя та європейської демократичної перспективи.
        У цей відповідальний історичний момент Конгрес дій в обороні української мови, який є другим етапом Всеукраїнського Форуму на захист української мови і державності, ЗАКЛИКАЄ:
        1. Всіх громадян, яким небайдужа доля України, - прийти 28 жовтня до виборчих дільниць і віддати голос за опозиційні політичні сили, котрі у своїх програмах чітко відобразили необхідність зміцнення державного статусу української мови та негайного скасування нелегітимного антиукраїнського закону "Про засади державної мовної політики", зокрема ВО "Свобода", ВО "Батьківщина" та партію УДАР Віталія Кличка.
        2. Всі партії, які декларують свої патріотичні позиції, але за результатами авторитетних соціологічних досліджень явно не долають встановленого законом п'ятивідсоткового бар'єру для проходження у Верховну Раду, в термін до 14 жовтня зняти свої списки з участі у виборчому змаганні та публічно закликати своїх прихильників проголосувати за списки опозиційних партій, про які йдеться вище.
        3. Усіх кандидатів, які балотуються в одномандатних виборчих округах  - взяти на себе письмові публічні зобов'язання в разі їхнього обрання  до Верховної Ради голосувати за негайне скасування антиукраїнського Закону 5029-17 "Про засади державної мовної політики" та ухвалення нового демократичного мовного законодавства, заснованого на принципі української мови як єдиної державної на всій території України.
        4. Усіх, хто має таку змогу, - взяти участь у незалежному громадському спостереженні за процесом голосування та підрахунку голосів.
        5. Громадян, політичні партії та громадські організації:
        - взяти участь в урочистих заходах святкування 14 жовтня цього року дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського Козацтва і 70-річчя Української Повстанської Армії, перетворивши їх на потужні маніфестації національного патріотизму в містах і селах України;
        - в можливо стислий термін провести у всіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі регіональні форуми дій в обороні української мови та державності, розробити і ухвалити спільні плани дій та спосіб координації зусиль на підтримку української мови - на час до дня виборів, поточний рік та подальшу перспективу.   

Київ, 06 жовтня 2012 року

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 10-б                 Тел. 278-24-63                 Email: tovprosvita@i.ua
Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка